DS-T0345BHSA-01
3.45 inch 340x800 Bar Type IPS tft lcd display with 262K colors
Production State
In Production
Stock Quantity
100 PCS
Inquiry Now
DS-T0345BHSA-01 is a TFT-LCD module. It is composed of a TFT-LCD panel, driver IC, FPC,a back light unit. The 3.45” display area contains 340x800 pixels and can display up to 262K colors. This product accords with RoHS environmental criterion.
DS-T0345BHSA-01
Item Contents Unit
LCD Type TFT
Display color 262K
Viewing Direction ALL O'Clock
Operating temperature -20~+70
Storage temperature -30~+80
Module size 37.27×89.00×1.56 mm
Active Area(W×H) 33.97×81.00 mm
Number of Dots 340×800 dots
Driver IC ST7701S
Power Supply Voltage 2.8 V