DS-T101BAHA-02CP
10.1 inch 1024*600 IPS TFT LCD Module with Capacitive Touch panel PCAP
Production State
In Production
Stock Quantity
100 PCS
Inquiry Now
DS-T101BAHA-02CP
LCD Parameter
Item Contents Unit
LCD Type TFT
Display color 16.7M
Viewing Direction ALL O'Clock
Operating temperature -20~+70
Storage temperature -30~+80
Module size 10.1 inch
Active Area(W×H) 222.72×125.28 mm
Number of Dots 1024×600 dots
Power Supply Voltage 3.3 V
Outline Dimensions 235.00×143.00×6.98 mm
Backlight 3×13-LEDs(white) pcs
Lcm luminance 420 cd/m²
Interface 6/8 BIT LVDS
CTP Parameter
Item Contents Unit
Outline Size 235.10×143.10 mm
Cover View Area 223.72(H)×126.28V) mm
CTP Resolution 1024×600 dots
Interface Mode IIC/USB
Touch Mode 5 Human fingers multi-touch
Surface hardness >=6H
Transparency >=85%